A fül-orr-gégészet területe a felső-légutakat érintő megbetegedésekkel foglalkozik.
Tartósan rekedt? Krónikus mandulagyulladása van? Horkol? Nem jól hall, zúg a füle, szédülést tapasztal? Gyermekénél gyakran lép fel középfül-gyulladás? Visszatérő felső-légúti fertőzésektől szenved? Nehezen veszi a levegőt az orrán? Romlik a szaglása?
Ha a fenti tüneteket észleli, érdemes felkeresni a fül-orr-gégész szakorvost! A fül-orr-gégészet az orvostudomány egyik ága, a szakterülethez tartozik a nyálmirigyek, a garat, a szájüreg, a gége megbetegedése. A fül-orr gégész foglalkozik a hangképzési zavarokkal, halló- és egyensúlyozó szervünk valamint az orr- és melléküregeinek megbetegedéseivel és az allergia okozta panaszokkal. A leggyakoribb fül-orr-gégészeti betegség a középfül-gyulladás, a garat és gége gyulladása, az orr- és torokmandula megnagyobbodása és gyulladása, az orrpolip, az allergiás panaszok valamint az arcüreg-gyulladás.
A fül-orr-gégészet rendelésen szakorvosunk az első találkozás alkalmával alaposan megvizsgálja a fül, az orr, a torok és a gége területeit, valamint a nyaki nyirokcsomókat. A diagnózis felállítását követően szükség esetén további vizsgálatokra utalja be Önt, és együtt megbeszélik a terápia lépéseit.